پرندگان

چگونه از یک کاسکو نگهداری کنیم؟

کاسکو ها در طبیعت با گله خود زندگی میکنند اما وقتی آنها را در قفس می گزاریم چه راهکارهایی وجود دارد که افسرده نشوند!

احتمالاً باهوشترین گونه پرنده که شناخته شده طوطی خاکستری آفریقایی است. آن ها خاکستری رنگ هستند و زیر دم اکثر آن ها با چندین پر قرمز زینت داده شده و بسیار با استعداد و فعال هستند.

این را بدانیم که این پرنده در حيات وحش در گله خود یعنی همراه با هزاران کاسکو دیگر زندگی می کند. آن ها عادت دارند در کنار سایر پرندگان باشند. آن ها کار برای انجام دادن دارند. آنها در طبيعت به دنبال مکان خوب برای لانه، به دنبال جفت و غذا می گردند و زمانی که ما آن ها را در فقس می گزاریم واقعاً حوصله شان سر می رود و خسته می شوند.

فقس بايد براي آن ها يك پناه گاه امن و يك بهشت باشد. اين جا جاييست كه پرنده بايد احساس امنيت داشته باشد. اندازه فقس نيز بايد مناسب كاسكو شما باشد. وقتي شما از در منزل خود وارد خانه تان مي شويد فرقي نمي كند چه احساسي داريد، آنجا هميشه غذا براي خوردن، آب براي نوشيدن و بهترين بازي ها براي بازي كردن وجود دارد.
برایشان اسباب بازی های رنگارنگ مخصوص برای یافتن غذا تهیه کنید. گشتن به دنبال غذا یک رفتار غریزی پرندگان در طبیعت است. این حس در آن ها بايد به طور مداوم ارضا شود. روشی را فراهم کنید که دنبال غذا بگردند، چیز هایی برای تکه تکه کردن به آن ها بدهید، راهی برای کار و تلاش برای پيدا کردن غذا به آن ها بدهید. چیزهای مختلف به آنها یاد بدهید، ذهنشان را مشغول نگه دارید. به یاد داشته باشید، ذهن مشغول برابر است با پرنده ی شاد.

اما اگر به اندازه ی کافی از نظر روحی آنها را تأمین نکنید با مشکلات رفتاری آنها مواجه می شوید. مخصوصا با رفتار کندن پر هایشان توسط خود آن ها، متأسفانه اولین باری که این رفتار شروع شود بسیار سخت می توان آن را متوقف کرد زیرا معمولاً نمی توان مشخص کرد مشکل از کجا شروع شده. بهترین راه در این شرایط این است که پرنده خود را پیش دامپزشک برده تا چک شود زیرا غیر از دلایل گفته شده دلایلي مانند بیماری های داخلی و مسایل دیگر نیز سبب کندن پرهایشان می شود.

طوطی خاکستری آفریقایی ٣٤ سال و حتی در بعضی مواقع بیشتر عمر می کند، در صورتی که نیاز هاي او را بشناسیم و توجه کافی به او داشته باشیم. آن ها باید غذای مناسب بخورند و به میزان کافی به کلسیم در رژیم غذایی خود احتیاج دارند.

پس زمانی که مطمئن شدید که میخواهید یک طوطی خاکستری آفریقایی داشته باشید سه نکته را فراموش نکنید:
١- غذای مناسب و با كيفيت
٢- مشغول کردن فکرشان (كار، یادگیری، سرگرمی…)
٣- توجه بسیار زیاد

اگر شما هم عروس هلندی دارید نکات مهم در مورد آنها را نیز مطالعه کنید.

برچسب ها

2 thoughts on “چگونه از یک کاسکو نگهداری کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن