گربه ها

غذای خشک یا تر، کدام یک برای گربه شما بهتر است؟

اگر شما هم از نکات منفی و مثبت غذای خشک و تَر برای گربه خود اطلاعات کافی ندارید، این ویدئو آموزشی را نگاه کنید

 

 

غذای خشک یا تر، کدام یک برای گربه شما بهتر است؟

 

آیا تا به حال به این فکر کرده اید چه نوع غذایی برای گربه شما بهتر است؟ غذای خشک یا تر؟

شما تنها نیستید، بسیاری از صاحبین حیوانات دیگر هم هستند که نمی دانند کدام یک بهتر است و این موضوع انتخاب را در پت شاپ سخت می کند.

چیزی که باید در نظر بگیرید نکات مثبت و منفی هر یک از غذاها است، برای مثال:

غذای خشک بسیار مناسب و راحت است و این موضوع برای بسیاری از مردم مهمترین نکته در غذا دادن به گربه شان است، همچنین غذای خشک به اندازه غذای تر، بو نمی دهد و خوش خوراک است و هنگامی که آن را در ظرف غذای گربه میریزیم تا مدت زمان زیادی سالم می ماند، در حالی که پس از باز کردن غذای کنسروی احتمالاً فقط تا ۲۴ ساعت بعد قابل استفاده است.

دیگر مزیت غذای خشک این است که می توانید آن را راحت تر از غذای تر  به درون پازل اسباب بازی گربه خود بریزید و پازل اسباب بازی ای مانند این، زمانی که غذای خشک داخل اش می ریزید باعث می شود گربه تان برای خوردن کل غذایش تلاش کند که یکی از بهترین راه های سرگرم نگه داشتن گربه است و او را از دردسر درست کردن دور می کند.

 

با این حال بسیاری از دامپزشکان از مزایای سلامت غذای کنسروی یا تر در مقابل  غذای خشک بسیار خوشحال هستند. در واقع آنها بر این باور هستند که در واقع غذای خشک به سلامت دندان های گربه شما هیچ کمکی نمی کند و به جای آن شما باید تمرکز خود را روی نمودار سلامت سالانه گربه تان بگزارید و سلامت کلیه هایشان، این یک مشکل رایج در گربه است، مخصوصاً با بالا رفتن سنشان، این خیلی مهم است که از سلامت روند آن مطمئن باشیم.

پس ایده خوبی است هر زمان که امکان دارد به گربه خود غذای تر یا کنسروی بدهید. اگر بخواهید می تواتید مقداری آب  برای سالم تر شدن غذا به آن اضافه کنید.

مطالب گفته شده تفاوت بین غذای خشک و غذای کنسروی بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 thought on “غذای خشک یا تر، کدام یک برای گربه شما بهتر است؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن