گربه ها

چگونه ناخن گربه خود را کوتاه کنیم؟

اگر وسایل خانه شما هم از چنگ های گربه تان در امان نیست! این ویدئو را از دست ندهید.

 

سلام من دکتر مایک هستم

امروز ما می خواهیم یاد بگیریم که چگونه ناخن گربه مان را کوتاه کنیم.

این مهم است که بدانید ناخن گربه شما همیشه در حال رشد است و در واقع بعضی  ناخن ها بیش از حد رشد می کنند و مشکل ساز می شوند. برای مثال گربه هایی که در خانه هستند روی فرش بازی می کنند ممکن است ناخنشان گیر کرده و تکه تکه شود که در نتیجه سبب خونریزی شده و امکان دارد به انگشتشان نیز آسیب بزند.

گاهی صاحبین گربه ها آن ها را به دلیل عفونت یک یا چند انگشت به بیمارستان من می آورند. چیزی که در واقع اتفاق افتاده این است که ناخن ها بیش از حد رشد کرده و به داخل پیچ می خورند و عفونت به وجود می آورند که این می تواند بسیار دردناک باشد و شاید برای بهبودی نیاز به مصرف آنتی بیوتیک باشد.

به طور طبیعی ما با کوتاه کردن ناخن های گربه مان از راه درست و امن می توانیم از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنیم.

برای شروع شما به یک ناخن گیر احتیاج دارید که از آن مدل های مختلفی وجود دارد، برای گربه ها سایز کوچک بهتر است همچنین می توان از پورد ضد خونریزی در صورت خیلی کوتاه کردن ناخن و رسیدن به گوشت استفاده کرد.

زمانی که وسایل مورد نیاز را داشتید، یک جای راحت پیدا کنید.

اگر گربه خود را عادت دهید که دستش را بگیرید کار را برای هر دو یتان راحت تر می کند.

وجود هر کس از اعضای خانواده یا دوستان برای کمک همیشه می تواند بسیار مفید باشد. بعضی گربه ها را معمولا باید با یک حوله یا پتو،پیچید.

راحترین راه برای در معرض دید قرار گرفتن ناخن های گربه تان است که پنجه هایش را به آرامی فشار دهید، ای کار باعث می شود ناخن ها بیرون بیاید.

قسمت اصلی ناخن، بستر ناخن است که شامل رگ های خونی و عصب ها است، اگر این ناحیه را قطع کنید، بسیار دردناک است و ممکن است باعث خونریزی شود پس از این ناحیه دوری کنید و دقیقا ناحیه بی رنگ ( بخش مرده ناخن) یعنی کمی قبل از رسیدن به ناحیه رنگ صورتی (گوشت ناخن) آن را قطع کنید.

وقتی که مکان مناسب برای گرفتن ناخن را مشخص کردید، دیگر کار راحت است.

کسانی که ناخن گیر انسانی دارند نیاز است که در کنار گربه قرار بگیرند تا ناخن گیر در ناحیه مورد نظر جا گرفته شود.

پس از گرفتن ناخن ها شما شاید به یک سوهان برای از بین بردن لبه های تیز احتیاج داشته باشید

همیشه به یاد داشته باشید که در این مواقع به گربه تان محبت کنید یا به او یک تشویقی خوردنی بدهید تا تجربه مثبتی داشته باشد

این ویدئو یک راهنمای کلی برای گرفتن ناخن گربه ها است، من همیشه پیشنهاد می کنم با دام پزشک خود قرار ملاقاتی گزاشته تا او تکنیک های گرفتن مخصوص گربه تان را به شما آموزش دهد.

امیدوارم این ویدئو برای شما مفید بوده باشد،

و تشکر از شما برای دیدن این ویدئو.

نوشته های مشابه

1 thought on “چگونه ناخن گربه خود را کوتاه کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن