سگ ها

۸ نشانه که سگ شما از داشتن یک دوست جدید لذت خواهد برد

آیا فکر میکنید سگ شما احتیاج به یک سگ دیگر به عنوان یک دوست و همراه در خانه دارد؟ این مطلب بیشتر در این مورد به شما کمک میکند

١- لذت بردن از بازی در پارک سگها

اگر سگ شما روابط عمومی خوبی در پارک با سایر سگ ها دارد و یا در کل با سگ های دیگر رفتار خوب و دوستانه ای دارد شاید از داشتن یک همبازی در خانه لذت ببرد. در حالی که بعضي سگ ها در به اشتراك گزاشتن وسايل بازي، غذا و يا قلمرو شان با ساير سگ ها مشكل دارند و دلشان نميخواهد چيزي كه متعلق به آنها است با سگ ديگري شريك شوند و از تنهايي خود با صاحب شان لذت ميبرند،.شاید در هنگام بازی در پارک خوب باشند و رفتار دوستانه ای داشته باشند اما پس از اتمام گردش و بازی، نمیخواهند سگ دیگری آنها را تا خانه همراهی کند.

 

۲- علاقه به در اشتراک گذاشتن

برخي ديگر  تمايل زيادي به داشتن دوست ، اشتراک گذاشتن فضا و اسباب بازی های خود دارند و شاید حتی از خوابیدن دوست جدیدشان در کنار خود استقبال کنند. اما اگر این چنین نیست و عکس این رفتارها را در سگ خود میبینید، حضور یک سگ دیگر ممکن است سبب پیچیده شدن شرایط زندگیتان شود.

 

٣- احتیاج به گرفتن اعتماد به نفس

شاید به نظر عجیب باشد اما بعضي سگ ها خجالتي هستند و وجود يك سگ با نژاد مناسب، صبور و با اعتماد به نفس مي تواند واقعاً به آنها شجاعت كافي و اعتماد به نفس بدهد و باعث آرامتر شدن آنها شود كه بسيار برايشان مفيد است، اما در اين مورد حتما تحقیق کنید و از يك مشاوره حرفه ای کمک بگیرید که سگی با نژاد و روحیات مناسب با سگتان به شما معرفی کنند.

 

٤- خسته از خانه ماندن

آیا شما هم سنگینی نگاه سگتان را چون کل روز در خانه دراز کشیده بوده، حس میکنید؟ بعضي سگ ها نيز صاحبان پر مشغله اي دارند كه فرصت بازي كردن و يا بيرون بردن سگشان را به انداره كافي ندارند، در اين حالت نيز خوب است كه يك دوست جديد داشته باشند تا در غياب آنها بتوانند با هم بازي كنند و فعالیت داشته باشند.

 

٥- اشتیاق مداوم به بازی

برخي ديگر از سگ ها بسيار پر انرژي هستند و مدام دلشان ميخواهد بازي كنند كه صاحبین آنها نمیتوانند کل روز آنها را همراهی کنند. در اين مورد هم وجود يك دوست مي تواند برايشان خوب باشد البته در صورتی که مطمئن شوید سگ دوم هم اشتیاق به بازی داشته باشد در غیر این صورت اذیت خواهد شد. اما به عکس بعضي از سگ ها تنبل هستند و به ندرت دلشان مي خواهد فعاليت داشته باشند در این مورد هم وجود يك دوست مي تواند آنها را به داشتن تحرك ترغيب كند.

 

۶- لذت بردن از دیدن دوست سگ خود

آیا هنگامی که اقوام و یا دوستان شما همراه با سگشان برای تجدید دیدار نزد شما می آیند، سگتان هیجان زده میشود؟ اگر این چنین است احتمالا وجود یک سگ دوم به عنوان همراه همیشگی او را شاد خواهد کرد.

 

۷- از دست دادن یک دوست

بعضی خانواده ها بیشتر از یک سگ در خانه دارند و هنگامی ما در غم خود برای از دست دادن یکی از آنها  غرق میشویم معمولاً سگ دیگر خود را فراموش میکنیم اما او نیز ممکن است برای از دست دادن دوستش بسیار تنها و افسرده شود. حضور یک دوست جدید با توجه به روحیات او دراین مواقع نیز میتواند بسیار برایش مفید باشد.

 

۸- سگ هایی که قبلا برای خود دوستانی داشته اند

معمولاً سگ های به سرپرستی گرفته شده به صورت جفت یا همراه با گروه سگ های دیگر به پناهگاه آورده میشوند. اگر سگ شما هم این شرایط را داشته و برای اینکه راحتتر به سرپرستی گرفته شود او را از دوستانش جدا کرده اند، ممکن است در تنهایی دلش برای آنها تنگ شود. اگر او در پناهگاه با سگی دیگر در یک جا بوده، احتمالاً رفتار دوستانه ای داشته که توانسته اند با هم باشند. در این مورد نیز وجود یک دوست برای پر کردن حس خلآ او، مفید واقع خواهد شد.

 

در مجموع وجود يك عضو جديد بسيار بستگي به روحيات سگتان و شرايط زندگي اش دارد و صاحب هر سگي بيشتر با خلق و خوي او آشنا است. همچنین اين نكته را در نظر بگيريد كه نژاد مناسب با روحياتي مطابق با سگ خود را انتخاب كنيد و در اين مورد حتما از دامپزشك خود یا متخصص رفتارشناسی حیوانات مشورت بگيريد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن